همکاری پورشه و آئودی در توسعه خودروهای الکتریکی

همکاری پورشه و آئودی در توسعه خودروهای الکتریکی

پورشه و آئودی با همکاری همدیگر روی توسعه‌ی پلتفرم مشترکی کار می‌کنند که به هر دو برند اجازه می‌دهد تا تکنولوژی الکتریکی و خودرانی که بیش از پیش محبوب می‌شوند را ارائه دهند. روسای هر دو کمپانی این موضوع را اعلام کرده‌اند.

Porsche Mission E Concept

راپرت استادلر رئیس برند آئودی می‌گوید:

بهترین‌های دو کمپانی با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا تکنولوژی‌های جدیدی را برای آینده فراهم نمایند. ما به خاطر ارزش‌های زیادی با یکدیگر متحد شده‌ایم که بالاتر از همه، پیگیر بودن برای ارائه‌ی بهترین‌ها به مشتریان است.

Porsche Mission E Concept

طبق گفته‌ی اولیور بلوم، رئیس پورشه، این دو برند از تخصص‌های یکدیگر و همکاری در زمینه‌های مختلف بهره خواهند برد. رئیس پورشه درباره‌ی تأثیر این همکاری روی شخصیت خودروها گفته است:

یک پورشه همیشه پورشه است و در آینده نیز همین‌گونه خواهد بود.

porsche mission-e

همکاری بین این دو کمپانی آلمانی مسبوق به سابقه است و از آنجایی که هر دو برند جزوی از گروه فولکس‌واگن محسوب می‌شوند، این شراکت‌ها عادی محسوب می‌شوند. برای مثال پورشه ماکان قطعات زیادی را از شاسی‌بلند آئودی Q5 قرض گرفته است. البته اعلام این همکاری مشترک مخصوصاً در زمینه‌ی خودروهای الکتریکی، جایگاهی بالاتر از پلتفرم الکتریکی MEB فولکس‌واگن خواهد داشت.

porsche-macan-01

2017-audi-q5-06

audi-e-tron-quattro-concept-2015-frankfurt-auto-show

اعلام همکاری مشترک آئودی و پورشه این گمانه‌زنی را ایجاد می‌کند که هر دو برند تکنولوژی‌های الکتریکی و خودران را تبادل خواهند کرد. آئودی قبلاً در توسعه‌ی تکنولوژی خودران گروه فولکس‌واگن پیشتاز بوده است و همکاری سطح بالا با پورشه می‌تواند به شتاب گیری معرفی سیستم‌های گران بهایی که نمی‌توان در ساخته‌های فولکس، سئات و اشکودا نصب کرد کمک نماید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *