آیا مازراتی بر اساس فیات ۵۰۰ یک هاچ‌بک داغ می‌سازد؟

آیا مازراتی بر اساس فیات ۵۰۰ یک هاچ‌بک داغ می‌سازد؟

اگر به خاطر داشته باشید چند سال پیش آستون‌مارتین بر اساس خودروی شهری تویوتا IQ اقدام به ساخت یک خودروی شهری کوچک و لوکس با نام سیگنت نمود. هرچند این خودرو به آن موفقیت و فروشی که آستون‌مارتین انتظار داشت دست پیدا نکرد اما یک خودروی شهری منحصربه‌فرد بود که برای زمانی کوتاه جایگاه ویژه‌ای در بازار داشت و علاقه‌مندان زیادی پیدا کرد. حال گویا قرار است دوباره یکی دیگر از خودروسازان لوکس دنیا اقدام به معرفی یک هاچ‌بک شهری بر اساس خودرویی آشنا نماید.

آستون‌مارتین سیگنت
آستون‌مارتین سیگنت

در این مورد، به‌تازگی یک تصویر از یک هاچ‌بک داغ که توسط مازراتی بر اساس فیات ۵۰۰ ساخته شده و طراحی جذابی دارد، افشا شده است که احتمال ساخت چنین خودرویی توسط مازراتی را مطرح کرده است. از این خودرو که در حال حاضر مازراتی ۵۰۰ نامیده می‌شود، فعلاً تنها یک رندر وجود دارد که در آن جلوپنجرهٔ مازراتی، رینگ‌های عملکردی و ورودی‌های هوای بزرگ بر روی بدنهٔ یک فیات ۵۰۰ دیده می‌شود. مازراتی ۵۰۰ مانند آستون‌مارتین سیگنت به‌عنوان یک خودروی کم‌مصرف در سبد محصولات مازراتی که شامل خودروهای بزرگ و نسبتاً پرمصرفی چون گرن‌توریزمو، کواتروپورته و لوانته می‌شود حضور خواهد یافت.

maserati-500-concept

به‌احتمال‌زیاد این هاچ‌بک کوچکِ داغ و پریمیوم مجهز به یک پیشرانهٔ ۱٫۴ لیتری چهار سیلندر توربو با ۱۹۰ اسب بخار قدرت خواهد بود که تمامی این نیرو را توسط یک گیربکس دستی به چرخ‌های جلو می‌فرستد؛ اما مهم‌تر از این، ۵۰۰ تولید آلایندگی کمی خواهد داشت که میانگین تولید آلایندگی برند مازراتی را کاهش خواهد داد. مازراتی هنوز هیچ مبلغی را به‌عنوان قیمت هاچ‌بک داغ خود ارائه نکرده است اما با توجه به قابلیت صرفه‌جویی در مصرف سوخت و البته برند لوکسش، احتمالاً شروع قیمت آن از ۵۰ هزار دلار خواهد بود که البته عجیب نیست. درهرحال شاید این عکس حقیقت داشته باشد و به‌زودی بتوانیم چنین خودرویی را واقعاً رؤیت کنیم.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *