گزارش اختصاصی دیجیاتو از غرفه BYD در نمایشگاه خودرو گوانگژو چین

گزارش اختصاصی دیجیاتو از غرفه BYD در نمایشگاه خودرو گوانگژو چین

با توجه به پیشرفت عجیب و غریب چینی ها در تمامی زمینه های صنعت و تکنولوژی، مشاهده آخرین دستاور این مردم سخت کوش در قالب نمایشگاه های مربوطه جالب توجه به نظر می رسد و ظرف روزهای گذشته چنین فرصتی با هماهنگی شرکت کارمانیا “نمایندگی کمپانی BYD” در کشورمان امکان پذیر شده است.

نمایی از محوطه ورودی نمایشگاه خودرو گوانگژو در هوای ناسالم و مه آلود این شهر 11 میلیون نفری
نمایی از محوطه ورودی نمایشگاه خودرو گوانگژو در هوای ناسالم و مه آلود این شهر ۱۱ میلیون نفری

نمایشگاه خودرو گوانگژو از حیث اهمیت و بزرگی یکی از مهمترین نمایشگاه های صنعت خودرو چین به نظر می آیداما در واقع یک نمایشگاه محلی و استانی است و از حیث حضور کمپانی های بین المللی در رتبه ای پایین تر نسبت به نمایشگاه سالانه پکن/ شانگهای به حساب می آید.

hdr

با این وجود به لطف حضور قریب به اتفاق خودروسازان بزرگ جهان در این نمایشگاه، تفاوت چندان بارزی بین این نمایشگاه ها دیده نمی شود و خودروسازان برتر جهان نیز که اکثرا با همکاری شرکت های چینی در بازار این کشور حضور دارند، نمایشگاه گوانگژو را به محلی برای قدرت نمایی خود تبدیل می کنند.

hdr

امسال نیز از این قاعده مستثنی نیست و شاهد عرض اندام خودروسازان شناخته شده ای نظیر مرسدس بنز، فولکس واگن، رنو، ب ام و، نیسان و…در این نمایشگاه هستیم که گزارش بازدید از غرفه این شرکت ها در قالب گزارش های بعدی اختصاصی ما از گوانگژو منتشر خواهند شد.

hdr

اما BYD نیز به عنوان پرچمدار چینی ها در زمینه تکنولوژی های برقی و هیبریدی صنعت خودرو در این نمایشگاه حضوری فعال دارد و مدل های بسیار متنوعی از سدان های ارزان قیمت بنزینی تا SUV فوق العاده قدرتمند TANG و مدل برقی QIN را در غرفه خود به نمایش در آورده است.

hdr

BYD که از طریق کارمانیا این روزها با مدل کراس اوور S6 در بازار کشورمان حضور دارد، به تازگی نمونه ای از مدل کاملا برقی E6 را نیز به ایران آورده است و قصد دارد تا در آینده سدان ارزان قیمت F3، شاسی بلند چهار چرخ متحرک هیبریدی TANG و کراس اوور S7 را نیز راهی بازار ایران کند.

hdr

hdr

hdr

این کمپانی به لطف فناوری های پیشرفته خود بزرگترین خودروساز برقی جهان محسوب می شود و با مدل برقی QIN موفقیت عظیمی را در بازار داخلی چین بدست آورده است.

BYD QIN
BYD QIN

اما در خصوص بازار ایران جالب ترین خودرو BYD، کراس اوور عجیب و سریع TANG محسوب می شود که به لطف موتور بنزینی توربو و چند موتور برقی کمکی قدرت باورنکردنی ۵۰۰ اسب بخار را در اختیار راننده قرار می دهد.

مدیر مارکتینگ کارمانیا در کنار مدیر فروش بخش خاورمیانه BYD
مدیر مارکتینگ کارمانیا در کنار مدیر فروش بخش خاورمیانه BYD
مدل S7 که نسل جدید سری S6 محسوب می شود و قرار است حدود 1.5 سال دیگر در ایران نیز عرضه شود.
مدل S7 که نسل جدید سری S6 محسوب می شود و قرار است حدود ۱٫۵ سال دیگر در ایران نیز عرضه شود.

براساس مشخصات رسمی BYD، این مدل برای شتاب گیری صفر تا صد کیلومتر بر ساعت تنها به زمانی در حدود ۵ ثانیه نیاز دارد و از این نظر می تواند با برخی از سریعترین خودروهای موجود در ایران (نظیر برخی محصولات پورشه) رقابت کند.

اعداد 542 به عملکرد ویژه فنی BYD TANG در زمینه شتاب گیری 5 ثانیه ای، انتقال نیرو به 4 چرخ و مصرف 2 لیتر در یکصد کیلومتر اشاره دارند.
اعداد ۵۴۲ به عملکرد ویژه فنی BYD TANG در زمینه شتاب گیری ۵ ثانیه ای، انتقال نیرو به ۴ چرخ و مصرف ۲ لیتر در یکصد کیلومتر اشاره دارند.

hdr

در عین حال مصرف سوخت رسمی BYD TANG در سیکل هیبریدی حدود ۲ لیتر در صد کیلومتر اعلام شده است که بازهم برای یک SUV سایز متوسط ۵۰۰ اسب بخاری رقمی مافوق تصور به حساب می آید.

hdr

با این حال قیمت احتمالی و شرایط عرضه TANG در بازار ایران هنوز روشن نیست اما در روزهای آینده می توانیدگزارش های اختصاصی دیجیاتو از تست درایو محصولات BYDو بازدید از خطوط تولید کارمانیا را مطالعه فرمایید.

hdr

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *