پرچمدار لکسوس معرفی شد؛ تکنولوژی های جدید برای LS 2018

پرچمدار لکسوس معرفی شد؛ تکنولوژی های جدید برای LS 2018

اولین نسل از لکسس LS در سال ۱۹۸۹ تنها با یک هدف تولید شد: مقابله با بهترین سدان های لوکس آلمانی. این مساله درباره نسل پنجم نیز که چند روز پیش در نمایشگاه دیترویت معرفی شد، صادق بوده و این خودرو باید به مصاف آئودی A8، ب ام و سری ۷ و مرسدس بنز S کلاس برود. حال سوال اینجاست که پرچمدار جدید لکسس تا چه حد می تواند با آلمانی ها رقابت کند؟

lexus-ls_500-2018-3

از آنجایی که LS در بحث تنوع پیشرانه هیچگاه حرفی برای گفتن نداشته، برای این مقایسه نسخه هایی با سایز و پیشرانه نسبتا مشابهانتخاب شده اند که عبارتند از:

  • آئودی A8 L 3.0T
  • ب ام و ۷۴۰i
  • مرسدس بنز S550

lexus-flagship-luxury-sedan-stacks-up-against-audi-bmw-and-mercedes-1

اندازه و جاداری کابین

لکسس LS 2018 طولی برابر با ۵٫۲۳ متر دارد، فاصله محوری این سدان لوکس نیز ۳٫۱۲ متر است. با این ارقام، LS اندازه ای بسیار مشابه رقبا دارد و اختلاف ها در حد چند میلی متر و سانتی متر است.

lexus-ls_500-2018-7

تاکنون جزییات کاملی از فضای پای صندلی های عقب LS منتشر نشده، اما در خودروهای اینچنینی که بر روی کابینی لوکس تاکید دارند از اهمیتبسیار بالایی برخوردار است.

lexus-ls_500-2018-13

لکسس LS 500 آئودی A8 L 3.0T ب ام و ۷۴۰i مرسدس بنز S550
فاصله محوری ۳٫۱۲ ۳٫۱۲ ۳٫۲۱ ۳٫۱۶
طول بدنه ۵٫۲۳ ۵٫۲۶ ۵٫۲۴ ۵٫۲۴
فضای پای عقب نامشخص ۱٫۰۸ ۱٫۱۲ ۱٫۰۹
فضای سر عقب نامشخص ۰٫۹۹ ۰٫۹۸ ۰٫۹۴

(اندازه ها به متر هستند)

در بین ژرمن ها، سری ۷ بیشترین فضا را برای سر و پاهای سرنشینان عقب فراهم می کند.

وزن

همانند فضای پا و سر، لکسس ارقام دقیق مربوط به وزن LS را منتشر نکرده، اما به گفته این کمپانی نسل پنجم ۹۰٫۷ کیلوگرم نسبت به مدل کنونی سبک تر شده است. با این حساب LS جدید باید وزنی برابر با ۱۸۲۹ یا ۲۱۲۹ کیلوگرم داشته باشد که در هر صورت تقریبا هم پای رقباست.

lexus-ls_500-2018-6

لکسس LS 500 آئودی A8 L 3.0T ب ام و ۷۴۰i مرسدس بنز S550
وزن ۱۸۲۹ یا ۲۱۲۹ ۲۰۲۴ ۱۹۰۲ ۲۱۱۵

(وزن ها به کیلوگرمهستند)

همانطور که در جدول نیز می توان دید، در بین آلمانی ها باز هم سری ۷ با وزنی کمتر پیشتاز است.

پیشرانه های قابل انتخاب

سدان های لوکس آلمانی با پیشرانه های مختلفی ارایه شده اند، اما لکسس LS ظاهرا فقط با موتور ۳٫۵ لیتری توربوشارژ V6 ارایه خواهد شد. این موتور توانایی تولید ۴۱۵ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور را دارد که برای انتقال نیرو به چرخ ها با یک گیربکس ۱۰ دنده خودکار ترکیب می شود.

lexus-ls_500-2018-15

lexus-ls_500-2018-14

با این مجموعه سدان لوکس ژاپنی برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر، به ۴٫۵ ثانیه زمان نیاز دارد. هر دو نسخه دیفرانسیل عقب و چهار چرخ متحرک نیز ارایه خواهند شد.

لکسس LS اگر چه به لحاظ قدرت بعد از مرسدس S550 قرار می گیرد، اما به لحاظ شتابگیری از هر سه رقیب آلمانی برتر بوده و به راحتی می تواند بر آنها غلبه کند.

لکسس LS 500 آئودی A8 L 3.0T ب ام و ۷۴۰i مرسدس بنز S550
موتور Biturbo 3.5-Liter V6 Supercharged 3.0-Liter V6 Turbo 3.0-Liter I6 Biturbo 4.7-Liter V8
قدرت ۴۱۵ ۳۳۳ ۳۳۲ ۴۴۹
گشتاور ۶۰۰ ۴۴۰ ۴۵۰ ۷۰۰
گیربکس ۱۰ دنده خودکار ۸ دنده خودکار ۸ دنده خودکار ۹ دنده خودکار
شتاب ۶۰-۰ مایل ۴٫۵ ۵٫۵ ۵٫۴ ۴٫۸

(قدرت به اسب بخار، گشتاور به نیوتن متر و شتاب به ثانیه)

آپشن های رفاهی و تکنولوژیک

لیست آپشن های نسل پنجم LS شامل مواردی مثل سیستم صوتی با کیفیت مارک لوینسون، قطعات متعدد چوبی و آلومینیومی، صندلی های جلو و عقب سرد و گرم شوندهبا ماساژور، سیستم تعلیق بادی، سیستم حذف صداهای مزاحم، نمایشگر ۱۲٫۳ اینچی با قابلیت تشخیص دست خط و یک سیستم هداپ دیسپلی ۲۴ اینچی می شود.

lexus-ls_500-2018-11

از لحاظ تکنولوژی های ایمنی فعال نیز می توان به مواردی مثل تشخیص عابر و ترمز خودکار، سیستم ترمزگیری قبل از برخورد، اخطار خروج از بین خطوط، کروز کنترل تطبیق پذیر و چراغ های پرنور اتوماتیک اشاره کرد.

lexus-ls_500-2018-1280-23

رقبای آلمانی در بخش آپشن های لوکس بسیار قدرتمند هستند. برای مثال مرسدس S کلاس، علاوه بر صندلی ها به زیر آرنجی های گرم شونده نیز مجهز شده و یا ب ام و سری ۷ سیستمی دارد که در صورت وجود یک خودرو در نقطه کور از تغییر لاین جلوگیری می کند.

mercedes-s-500-vs-bmw-750i-audi-a8-4-0-tfsi-7

علاوه بر اینها، این دو رقیب به سیستم پیچیده رانندگی نیمه خودکار در اتوبان ها نیز مجهز هستند. نسل کنونی آئودی A8 نیز اگر چه پیرترین رقیب لکسس LS است، اما تقریبا تمامی امکانات آن را دارد.

طراحی

نسل پنجم LS متحمل تغییرات زیادی در ظاهر خود شده است. طبق انتظار بخش اعظمی از دماغه خودرو به جلوپنجره غول پیکر دوکی شکل که به یکی از خصوصیات بارز محصولات لکسس تبدیل شده، اختصاص یافته است. اگر چه به عنوان یک پرچمدار لوکس، نمای جلویی LS کمی شلوغ و پر زرق و برقدیده می شود، اما در سایر قسمت ها پیکره این خودرو طراحی منطقی تری دارد.

lexus-ls_500-2018-10

lexus-ls_500-2018-9

در سوی مقابل نسل جدید سری ۷ بجای انقلاب در طراحی ظاهری، بیشتر سیری تکاملی را طی کرده؛ A8 نیز با استفاده از انواع خطوط راست، ترکیبی کشیده و تیز پیدا کرده است. مرسدس S کلاس هم که بر اساس زبان طراحی جدید این کمپانی ساخته شده، مجموعه ای از انواع حجم ها و خطوط راست و منحنی است که در کل باعث شکل گیری پیکره ای مدرن و زیبا شده اند.

lexus-ls_500-2018-1

lexus-ls_500-2018-1280-1b

در داخل کابین استفاده از یک صفحه نمایش مرکزی بزرگ و عریض و همچنین به کارگیری نمایشگر دیجیتال در پشت فرمان، وجه مشترک پرچمدار لکسس، Sکلاس و تا حدودی سری ۷ است.

lexus-flagship-luxury-sedan-stacks-up-against-audi-bmw-and-mercedes-2

در این بخش کابین آئودی کمی قدیمی تر دیده شده و نمایشگر نه چندان بزرگ آن طوری طراحی شده که هنگام عدم استفاده در داخل داشبورد مخفی می شود.

lexus-ls_500-2018-1280-2a

lexus-ls_500-2018-1280-28

نسل پنجم لکسس LS اواخر امسال به عنوان مدل سال ۲۰۱۸ روانه بازار خواهد شد. مسلما آن موقع و پس از نشستن در پشت فرمان و همچنین صندلی های عقب می توان درباره کیفیت سواری این پرچمدار جدید ژاپنی اظهار نظر کرد. درست است که تا زمان مشخص شدن قیمت نهایی این خودرو نیز باید مدتی صبر کرد، اما به احتمال بسیار قیمتی پایین تر از رقبای آلمانی خواهد داشت.

mercedes-s-500-vs-bmw-750i-audi-a8-4-0-tfsi-8

آنطور که این مقایسه کلی نشان می دهد، لکسس LS جدید بسیار دست پر وارد میدان شده و نه تنها چیزی از رقبا کم ندارد، بلکه در برخی موارد برتر از آنها نیز می باشد. البته در این بین فاکتورهایی وجود دارند که می توانند برتری های موجود را تحت الشعاع قرار دهند؛ مثل طراحی ظاهری که در عین هیجان انگیز بودن شاید برای بیزینس من های میان سال و سالمند چندان خوشایند نباشد.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *