رکورد سریعترین نیسان GT-R دنیا بازهم شکسته شد

رکورد سریعترین نیسان GT-R دنیا بازهم شکسته شد

نیسان GTR خودرویی است که می توان گفت بیشترین توجه تیونر ها را به خود جلب کرده است، از شرکت های تیونینگ بزرگ آمریکایی تا تیونر های ژاپنی دست به تیونینگ کردن این خودرو زده اند. اما این بار GTR جدید نه متولد شده از تیونر های ژاپنی است و آمریکایی بلکه این بار در حاشیه خلیج‌فارس متولد شده است.

چند روز پیش خبر رسید که شرکت Ekanno Racing نیز از این قاعده مستثنی نبوده و دست به کار شده است تا رکوردی جدید را به نام خود ثبت کند. تلاش این شرکت اخیرا نتیجه داده است و حاصل آن ثبت بهترین زمان در شتاب ۴۰۰ متر با نیسان GT-R در دنیا است.

maxresdefault-1_crop_600x400

رکورد قبلی دست نیسان GTR شرکت AMS بود که چندی پیش به طور مفصل به آن پرداختیم که توانسته بود ۴۰۰ متر را در عرض ۷٫۴۴ ثانیه ثبت کند اما GTR شرکت Ekanno توانسته است به رکورد ۷٫۱۵۸ ثانیه ای دست پیدا کند که ۴۰۰ متر را با سرعت ۳۳۶ کیلومتر بر ساعت به پایان رسانده است.

GTR جدید که با همکاری شرکت T1 Race Development ساخته شده است توان تولید ۲۲۰۰ اسب بخار دارد. Ekanno اعلام کرده است که به رکورد ۷٫۱ ثانیه ای خود اکتفا نکرده و همواره سعی در بهبود رکورد خود دارد این در حالی است که شرکت AMS نیز GTR 2500 اسب بخاری خود را برای ثبت رکوردی جدید، آزمایش می کند.

رقابت داغ ایجاد شده بر سر رکورد ۴۰۰ متر نیسان GTR آنقدر داغ شده است که احتمال ثبت رکورد ۶ ثانیه ای دور از دسترس نباشد.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *