فورد فوکوس RS خودروی سال AutoGuide شد

فورد فوکوس RS خودروی سال AutoGuide شد

تیم کارشناسان سایت اتوگاید در رقابت انتخاب بهترین خودروی جدید سال جاری، فورد فوکوس RS را به‌عنوان خودروی سال ۲۰۱۷ انتخاب کردند. سردبیر گروه تحریریهٔ اتوگاید «Jonathan Yarkony» دراین‌باره گفته است:

«فورد فوکوس RS برای اولین بار است که تابه‌حال در آمریکای شمالی عرضه شده است و حتی بهتر از چیزی است که ما انتظار داشتیم. این خودرو ترکیبی از عملکرد در پکیجی کاربردی است که آن‌را به انتخاب غیرقابل‌انکار به‌عنوان خودروی سال ۲۰۱۷ تبدیل می‌کند».

2017-ford-focus-rs-coty-10

بهترین خودروهای جدید امسال توسط تیم کارشناسان اتوگاید در طول پنج روز طی آزمون‌هایی فشرده در جنوب کالیفرنیا موردبررسی قرار گرفتند و پس‌ازاینکه اکثر کارشناسان علاقهٔ خود را به فورد فوکوس RS نشان دادند این خودرو توانست در برابر رقبای سرسخت خود پیروز شده و به‌عنوان خودروی سال ۲۰۱۷ اتوگاید دست پیدا کند.

2017-ford-focus-rs-coty-09

مهندس ارشد عملکرد فورد «Jamal Hameedi» در این رابطه گفته است:

«دریافت جایزهٔ خودروی سال اتوگاید برای ما یک افتخار است. موفقیت فوکوس RS در سال ۲۰۱۶ توسط کل تیم فورد به دست آمد که همهٔ انرژی خود را برای ساخت چنین خودرویی صرف کرده‌اند که قلب هر علاقه‌مند به رانندگی را به تصرف خود درمی‌آورد».

2017-ford-focus-rs-coty-01

فوکوس RS بر اساس آن چیزهایی ساخته شده است که رانندگان در فوکوس ST دوست داشتند منتهی این بار در سطح کاملاً بالاتر ارائه شده است. بزرگ‌ترین ارتقاء این خودرو الهام گیری از خودروهای مسابقات رالی، تجهیز به سیستم چهارچرخ محرک و پیشرانهٔ ۲٫۳ لیتری اکوبوست چهار سیلندر است که ۳۵۰ اسب بخار قدرت و ۴۷۵ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این موتور به‌صورت انحصاری متصل به یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی است که نیرو را به‌صورت کاملاً نرم و روان به هر چهارچرخ انتقال داده و حداکثر کشش موردنیاز راننده را در پیچ‌ها تأمین می‌کند.

2017-ford-focus-rs-coty-11

Yarkony در ادامه گفته است:

«تبریک به تیم فورد. فوکوس RS یکی از خودروهای کمیابی است که رانندگی با آن اعتیاد آورد است. این خودرو عملکردی فراتر از انتظارات ما داشته و کاملاً وحشی است. این خودرو نه‌تنها بر روی کاغذ به‌عنوان یک هاچ‌بک چهارچرخ محرک کاربردی انتخابی عالی است که در دنیای واقعی هم به‌عنوان یک هاچ‌بک داغ با ۳۵۰ اسب بخار قدرت و گیربکس دستی، کاملاً فوق‌العاده است و بهتر از همهٔ آن‌ها شخصیت جذاب آن است».

2017-ford-focus-rs-coty-14

2017-ford-focus-rs-coty-13

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *