شارژ وایرلس و مدار برق ۴۸ ولت؛ نوآوری های انقلابی مرسدس بنز S500 e هیبرید ۲۰۱۷

شارژ وایرلس و مدار برق ۴۸ ولت؛ نوآوری های انقلابی مرسدس بنز S500 e هیبرید ۲۰۱۷

سال های که رویای شارژ بی سیم خودروهای برقی وجود دارد اما حالا بازهم مرسدس گوی سبقت را از سایرین ربوده و مشغول آزمایش فنی محصول آینده خود با چنین تکنولوژی جالبی است.

براساس گمانه زنی ها، نمونه بعدی اس کلاس هیبرید قادر خواهد بود که به لطف سیستم شارژ القایی بدون متصل شدن به هرگونه پریز برقی شارژ شود.

فن آوری مورد استفاده مرسدس مشابه با فن آوری است که برای شارژ بی سیم تلفن های هوشمند به کار می رود. این سیستم به کمک دو سیم پیچ که یکی از آن ها در کف خودرو و دیگری در مکانی مشخص در پارکینگ نصب شده عمل می کند.

خودرو پس از قرار گیری در مکان مورد نظر به دلیل تشکیل میدان الکترومغناطیسی شکل گرفته بین این دو سیم پیچ، انتقال انرژی الکتریکی را تسهیل می بخشد.

قدرت خروجی این سیستم هم معادل ۳٫۶ KWh است. مرسدس می گوید: این سیستم به اندازه ۹۰ درصد سیستم شارژ معمولی توان دارد و در مدت زمان کمی باتری ها را شارژ می کند.

شارژ وایرلس و مدار برق 48 ولت؛ نوآوری های انقلابی مرسدس بنز S500 e هیبرید 2017

مدل ۲۰۱۷ S500 e فیس لیفت مدل S500 پلاگین-هیبرید خواهد بود. این خودرو از یک موتور احتراق داخلی توربوشارژ شده و یک موتور الکتریکی بهره می برد.

لوکس ترین محصول سبز مرسدس بنز اکنون قادر است با شارژ کامل مسافتی معادل ۳۲ کیلومتر را طی کند، اما برای مدل بعدی این رقم به حدود ۵۰ کیلومتر افزایش خواهد یافت، همچنین بعضی از شایعات از مجهز شدنمدل جدیدبه سامانه رانندگی خودکار خبر می دهند.

از نوآوری ها دیگری که در این خودرو استفاده خواهد شد، می توان به یک مدار برق ۴۸ ولتی اشاره کرد. این ولتاژ اضافه – نسبت به مدار برق رایج ۱۲ ولتی خودرهای فعلی- کمک خواهد کرد که خودرو توانایی حرکت تمام برقی بیشتری را پیدا کند و حین حرکت در حالت هیبرید به صورت بهینه تری از انرژی استفاده کند.

شارژ وایرلس و مدار برق 48 ولت؛ نوآوری های انقلابی مرسدس بنز S500 e هیبرید 2017

در واقع سیستم استارت سنتی که به کمک دینام موتور خودرو را روشن می کرد به کلی حذف خواهد شد و به همین دلیل انرژی کمتری حین شروع به کار مجدد موتور در توقف های پی در پی مصرف خواهد شد.

در واقع سیستم استارت/استاپ موتور خودرو را با بررسی شرایط در سرازیری ها هم خاموش خواهد کرد.

نام این سامانه ISG است و می تواند مصرف سوخت را تا ۱۵ درصد نسبت به مدل هیبریدی فعلی کاهش دهد.

شارژ وایرلس و مدار برق 48 ولت؛ نوآوری های انقلابی مرسدس بنز S500 e هیبرید 2017

باتری های لیتیوم یونی بزرگ تری هم برای این مدل در نظر گرفته شده است. دولت آلمان اخیرا در قانونی تصویب کرده که تا پایان سال ۲۰۳۰ میلادی فروش خودروهای آلاینده موتور احتراق داخلی در خاک این کشور ممنوعشود و خودروسازان نیز از حالا به فکر یافتن روش هایی برای رعایت این قانون هستند.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *