انتشار اسکچ‌های طراحی هیوندای سوناتا فیس‌لیفت

انتشار اسکچ‌های طراحی هیوندای سوناتا فیس‌لیفت

صفحهٔ فیس‌بوک رسمی هیوندای اسکچ‌های اولیهٔ نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ سوناتا را منتشر کرده است. تاکنون چندین بار نمونه‌های در حال آزمایش این خودرو دیده شده و تا پیش از پایان سال جاری برای رونمایی آماده خواهد شد. در این اسکچ‌های طراحی، یک نمونهٔ معمولی و یک نسخهٔ اسپرت از سوناتا فیس‌لیفت در کنار دو نسل قبلی این خودرو دیده می‌شود؛ بنابراین انتظار می‌رود که این اسکچ‌ها پیش‌نمایشی از طراحی فوق‌العاده تهاجمی سوناتا باشد اما احتمالاً خطوط تیز این طرح‌ها به شکل محافظه‌کارانه‌تری در نسخهٔ تولیدی نهایی جایگزین خواهند شد. بااین‌حال چهار سر اگزوز در مدل اسپرت می‌تواند در نسخهٔ تولیدی حفظ گردد چراکه سوناتا در حال حاضر با هر دو موتور ۱٫۶ لیتری و ۲ لیتری با طرح اگزوزی مشابه اسکچ‌ها عرضه می‌شود.

2018-hyundai-sonata-1

در نمای جلویی، هیوندای در سوناتا فیس‌لیفت از جلوپنجرۀ آبشاری استفاده کرده است که در اطراف آن چراغ‌هایی حتی زیباتر از نمونه‌های فعلی قرار گرفته‌اند. همچنین مانند نسل جدید i30، در سوناتا فیس‌لیفت هم چراغ‌های روشنایی در روز به‌صورت یکپارچه درون سپر طراحی شده‌اند. در حال حاضر قدرتمندترین موتور این سدان کره‌ای یک واحد ۲ لیتری توربو است که ۲۴۵ اسب بخار قدرت داشته و آن‌را از طریق یک گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه به چرخ‌های جلو انتقال می‌دهد؛ اما گزارشات قبلی نشان داده‌اند که احتمالاً این موتور در سوناتا فیس‌لیفت با یک نمونهٔ ۲ لیتری توربو که قرار است در نسخهٔ اسپرت i30 N استفاده شود جایگزین گردد که حداقل ۲۶۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت.

2018-hyundai-sonata-2

هنوز هیچ اعلام رسمی در مورد زمان رونمایی سوناتا جدید منتشر نشده است اما انتظار می‌رود این خودرو طی ماه‌های آینده رونمایی گردد. بنا بر گزارشات، نمایشگاه خودروی نیویورک که در ماه آوریل (فروردین) برگزار می‌گردد می‌تواند مکانی محتمل برای معرفی سوناتا ۲۰۱۸ باشد و در این نمایشگاه اولین نمایش عمومی خود را تجربه کند.

sonata

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *