افتتاح آزمایشی اولین جاده خورشیدی در فرانسه

افتتاح آزمایشی اولین جاده خورشیدی در فرانسه

جاده‌های خورشیدی چیزی شبیه به یک آینده علمی‌تخیلی هستند که شاید در آینده‌ای بسیار نزدیک بتوانیم از آنها استفاده کنیم؛ یک منبع انرژی پاک و پایان‌ناپذیر که مستقیماً به درون خودروهای الکتریکی بدون‌آلودگی‌مان پمپاژ می‌شود.

French Minister for Ecology, Sustainable Development and Energy Segolene Royal attends the inauguration of a solar panel road in Tourouvre

اولین قدم‌ها در این راه، مسیرهای آزمایشی با منبع انرژی خورشیدی هستند که آخرین آنها به نام وات‌وِی (Wattway) در فرانسه با هزینه‌ای بالغ بر ۵ میلیون یورو راه‌اندازی شده است. طول این جاده جدید که خودش انرژی تولید می‌کند، تنها یک کیلومتر است، امّا برای قرارگیری پنل‌هایی به مساحت ۲۸۰۰ مترمربع کافی است. در طول دوره تست ۲ ساله این جاده خورشیدی، انتظار می‌رود که روزانه ۲ هزار وسیله نقلیه از آن استفاده کنند. همچنین این چالش نیز وجود دارد که شهری با جمعیت ۳۴۰۰ نفر که نزدیکی این جاده قرار گرفته، بتواند به میزان کافی از آن انرژی دریافت کند.

Inauguration 1er tronçon Wattway @Vendéespace @ Mouilleron-Le-Captif

سیگولن رویال (Segolene Royal) وزیر اکولوژی فرانسه، کسی است که با دستان خودش این جاده را افتتاح کرده است. «رویال» یک وزیر بسیار آینده‌نگر است و به‌تازگی با انتقاد از سیاست‌های محیط زیستی «ترامپ»، آنها را «کاملاً فاجعه‌بار» دانسته است. وی همچنین قبلاً در مورد ساخت EV به صورت مستقل در فرانسه صحبت کرده است.

- © Joachim Bertrand / COLAS

solar-road-02

[دانلود ویدئو]

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *