اتحاد خودروسازان اروپایی برای توسعه ایستگاه های شارژ خودروهای برقی

اتحاد خودروسازان اروپایی برای توسعه ایستگاه های شارژ خودروهای برقی

بی ام و، دایملر، فولکس واگن و شرکت فورد آمریکا در یک اتحاد بی سابقه شبکه شارژ سریع سرتاسری در قاره اروپا خواهند ساخت.

این پاسخی به رشد روز افزون ایستگاه های شارژ شرکت تسلا در اروپا خواهد بود که تا به امروز به رقمی در حدود ۲۶۰ ایستگاه شارژ رسیده است.

2016-bmw-i3-94ah-39-w600-h600

این ۴ شرکت بزرگ بیش از ۲۰ برند زیر مجموعه دارند و برای سال آینده میلادی بیش از ۴۰۰ ایستگاه شارژ تدارک خواهند دید. در واقع این شرکت ها از یک استاندارد واحد با نام CCS استفاده خواهند کرد. این استاندارد متفاوت با استاندارد شرکت تسلا که با نام سوپرشارژر مشهور است خواهد بود.

در آمریکای شمالی هم بی ام و نیسان و فولکس واگن شروع به نصب این ایستگاه های شارژ CCS کرده اند. هدف این ۴ شرکت رسیدن به بیش از هزاران ایستگاه شارژ تا سال ۲۰۲۰ میلادی است.

2016_mercedes-benz_generation-eq_concept_02-1-w600-h600

این سیستم با کمک شارژر ۳۵۰ کیلوواتی توانایی دارد تا در عرض ۱۵ دقیقه باتری های وسیله نقلیه تان را تا ۳۲۰ کیلومتر شارژ کند.

در حال حاضر تنها وسایل نقلیه سنگین و اتوبوس ها توانایی استفاده از این شارژر را دارا هستند اما به زودی خودروهای معمولی هم تا سال ۲۰۱۸ میلادی با چنین توانایی راهی خیابان ها خواهند شد.

Tesla-Supercharger

در حال حاضر حداکثر قدرت شارژرها به ۱۴۵ کیلواوت آن هم در سیستم سوپرشارژر تسلا محدود شده است. این برنامه قرار است درکنار این شارژ سریع دو مدل شارژ دیگر لول ۲ AC و لول ۳ DC را نیز شامل شود.

bmw-point-one-s-solar-station-is-the-best-looking-charger-for-your-i3_1

این ۴ شرکت خودروسازی با تشویق دیگر خودروسازان به ملحق شدن به این اتحاد بی سابقه سعی در گسترش ایستگاه های شارژ دارند تا وسایل نقلیه الکتریکی این توانایی را پیدا کنند که در مسافت های طولانی هم کاربردی باشند.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *